Home > Nezařazené > Ohlédnutí za 12. ročníkem

Ohlédnutí za 12. ročníkem

V sobotu 29.4.2023 proběhl, nechce se tomu věřit, ale již 12. ročník Vysockého krosového půlmaratonu. Přestože předpověď a ani skutečný stav počasí po ránu před závodem nebyl zrovna ideální, tak se na start závodu postavilo rekordních 241 závodníků. Po závodě jsme sice informovali, že rekord o kousek nepadl, ale po přepočítání všech vydaných čísel, jsme zjistili opak. Takže velké díky!

Nakonec i počasí se umoudřilo a již na startu a pak i v průběhu závodu a po závodě bylo příjemné jarní polojasné počasí. Trať byla místy blátivá, ale bohužel letošní jaro je poněkud opožděné a dost deštivé, tak některé úseky nevyschly. O to více se pak hodí přídomek našeho závodu: "krosový" :-). Svatý Petr nás opět podržel. Ale musel se asi hodně přemáhat, protože cca okolo 15 hodiny to již nevydržel a spustil takovou průtrž mračen, že došlo k zatopení hřiště. Takže i tradiční hudební vystoupení (i letos kapela Jeden je vadnej) muselo být předčasně ukončeno.

Přes veškerou snahu ani letošní značení trasy nebylo dostatečně omyluvzdorné a několik jedinců nám na trase zbloudilo. Sice někteří z nich připouští, že se jim to děje často a i jinde, ale i tak to beru na svoji hlavu a dělám si poznámku na příští rok, že několik úseků trati, kde se výrazně mění směr, holt budeme muset zcela přepažit páskou, která by zabránila bloudění i těm astrálními myšlenkami nejvíce zadumaným běžcům.

Bohužel se nám letos před startem při registraci tvořily fronty, takže jsem museli o 10 minut posunout start. Vnímáme to a radost z toho nemáme, sami chceme ať to odsýpá. Jsme rádi za každého běžce. Ti kteří však dorazí na poslední chvíli bez registrace dopředu, a že i letos jich bylo navzdory počasí dost, nám trochu komplikují situaci. Tak už máme v hlavách úpravu systému, který bychom ve spolupráci s externí časomírou chtěli v příštím roce zavést, abychom fronty eliminovali na minimum.

Tradicí našeho závodu je společný start všech jednotlivých závodů najednou, líbí se nám, když se ten dav rozběhne směrem k lesu. Toto měnit nehodláme. Některé běžce s výsledkovými ambicemi to prý trochu zaskočilo, takže se museli po začátku prodírat přes méně sportovně zacílené účastníky. Rychlejším běžcům nezbývá nic jiného než to vzít na zřetel a na startu se musí postavit tak, aby byli hned v předu.

Při závodě jsme málo prezentovali to, že sice u nás medaile dostávají pouze děti (a i to možná na příští rok změníme), ale že každý závodník si může již nyní stáhnout originální diplom se svým jménem a dosaženým časem a výsledkem a když si zde na webu najede na výsledky, přesměruje ho to na web primarun.cz k našemu závodu, vybere si jen příslušný závod (tj. 21, 7 nebo 3,5 km), najde si své jméno ve výsledkové listině a vedle jména vpravo je odkaz na diplom, který si kliknutím jednoduše stáhne.

Běžci a běžkyně, kteří běželi hlavní závod, tj. půlmaraton posbírali dle svého umístění body do Běžeckého poháru D35 (https://d35.ph7.cz/). Náš závod byl druhý v pořadí. Následuje 13. května Hradubický běh, který ukončí jarní blok a bude se pokračovat na podzim v Holicích během Okolo Hlubáku.

Děkuji ještě jednou všem běžkyním a běžcům za účast, sponzorům a partnerům za podporu a kolegům hasičům z SDH Vysoká a i dalším kamarádům za spolupráci při organizaci závodu. Ti, kteří si náš závod oblíbili, si mohou již nyní poznamenat termín 13. ročníku a to sobotu 27. dubna 2024.

OK, ředitel závodu.

Comments are closed.